Dziecko, gdzie z dzieckiem ?

Gdzie z dzieckiem? Wrocław – Ha!mak

Czerwiec 16, 2016

Kolejna kawiarnia dla rodziców i dzieci godna polecenia zaliczona.

Dawno już nie było wpisu o miejscu, które możemy odwiedzić razem z dzieckiem. I to wcale nie dlatego, że w żadnym nie byliśmy, a dlatego, że jak się okazuje nie każde miejsce jest warte polecenia. W zeszłym miesiącu byliśmy w kawiarni, w której kurz był wszechobecny, zabawki zdezelowane i brudne. Nie będę Wam pisać co to za miejsce, ale na pewno poinformuję właścicieli o moich spostrzeżeniach. Wierzę, że każdy chce, stworzyć miejsce, gdzie każdy  będzie czuł się rewelacyjnie, ale nie wszystkim się to udaje. Ciężko też czasami dostrzec samemu własne błędy.

Ale wracajmy do Hamaku.

DSC02140

Gdzie? 

Hamak znajduje się na ulicy Zwycięskiej 25/35 we Wrocławiu. Przed wejściem stoi mini ogródek z krzesełkami. Trafić można bez większego problemu :).

Dla kogo?

Hamak doskonale spełnia funkcję kawiarni, gdzie rodzice mogą wypić kawę, zjeść ciasto, a dzieci mogą w tym czasie bawić się w kąciku z zabawkami lub pohuśtać się w hamaku. Hamak ma również bardzo bogatą ofertę zajęć, w których mogą uczestniczyć już nawet 10 miesięczne szkraby. Są też zajęcia dla starszych dzieci, górna granica wieku to 9 lat. W Hamaku można również zorganizować urodziny.

Moje spostrzeżenia

Zacznijmy od kąciku dla dzieci, faktycznie jest to niewielki kącik, jednak mieści bardzo dużo zabawek. To co mi się podobało, to to,  że zabawki są dostosowane do dzieci w różnym wieku oraz spora ilość układanek edukacyjnych. Zabawki były w bardzo dobrym stanie, prawie wszystkie:) kompletne i nie zauważyłam, aby te na baterie nie działały. Chyba staje się coraz bardziej wnikliwa i szczegółowa:).

Łazienka jest całkowicie przystosowana dla rodziców z dziećmi. Są podnóżki do umywalki, przewijak i fotel.  Przewijak i fotel znajdują się w jednym pomieszczeniu, a toaleta w kolejnym, tak więc jeśli mama chce nakarmić dziecko w ciszy i spokoju ma taką możliwość, jednocześnie nie czując, że jest z dzieckiem w toalecie.

Trafiliśmy akurat na porę, kiedy kończyły się jedne zajęcia baletu, a zaczynały kolejne. Już dawno nie widziałam takiej ilości dzieci na raz:). Widać było, że dziewczynki bardzo lubią te lekcje, bo wszystkie szły bardzo zadowolone, oczywiście ślicznie wystrojone w spódniczki. W godzinach zajęć raczej nie radzę  wpadać na spontaniczną kawę, bo jest wtedy małe zamieszanie, zwłaszcza o pełnych godzinach.

Panie pracujące w Hamaku były bardzo miłe i uprzejme, kiedy jakiś maluch stracił swoją mamę z oczu i wpadł w mały lament momentalnie został pocieszony i zaprowadzony do mamy.

No i co teraz my rodzice, czy czuliśmy się dopieszczeni? Kawa pyszna, ciasto również i duże porcje lodów, czego chcieć więcej?

Najmniej podobają mi się moje zdjęcia:). Ze względu na to, że było sporo ludzi, a nie chciałam naruszać ich prywatności, zdjęcia są jakie są 🙂

Tutaj znajdziecie więcej informacji.

I wiecie co, ja sobie już całkowicie nie wyobrażam wyjścia na kawę do kawiarni, która nie ma miejsca dla dzieci. Co to biedne dziecko miałoby robić w czasie, kiedy ja chciałabym po prostu chwile posiedzieć i porozmawiać. Bardzo się cieszę, że powstaje coraz więcej takich miejsc:)

DSC02055

DSC02074

DSC02098

DSC02108

DSC02123

DSC02131 DSC02141
Image and video hosting by TinyPic

 

Tworzysz miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom? Chciałbyś, abym opisała je na moim blogu? Napisz do mnie na kontakt@mamysprawy.pl

Chcesz być na bieżąco z moimi nowymi postami? Polub mój fanpage o tutaj.

Instagrama też mam  tu 

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Gość Czerwiec 20, 2016 at 9:34 pm

    Jedyny minus kawiarni Hamak to fakt ze w dni słoneczne można się tam dosłownie ugotować, niestety. To oczywiście nie wina właścicieli że praktycznie przez cały dzień słońce praży prosto w wielkie witryny znajdujące się na tym pasażu handlowym. Mimo to nie chodzimy tam w dni gorące bo pić gorąca kawę w upalnym pomieszczeniu to jak dla mnie tortura, a gorąca pyszna kawę z hamaka uwielbiam. Na miejscu właścicieli pomyslalabym nad klimatyzacją (byleby nie przesadzić z temperaturą w drugą stronę – wszystko w ramach rozsadku). Więcej uwag brak 🙂 super miejsce ogólnie

  • Leave a Reply