Przejdź do treści

Bloger dokształcony

Blogowanie ma wiele zalet, niewątpliwie bardzo urozmaica życie i wymaga dość dużego zaangażowania.  Choć niektórym może wydawać się, że prowadzenie bloga kończy i zaczyna się właśnie tu w tym miejscu.  Otwieram bloga, piszę, publikuję i koniec. Tak naprawdę to jedynie mała cząstka. W jednym czasie jestem fotografem, wydawcą, autorem, marketingowcem i w miarę swoich możliwości informatykiem. Kiedy zakładałam mamysprawy.pl siedem miesięcy temu znałam tylko jedną dobrą duszyczkę, która  zajmowała się blogowaniem. Dominika z dogside.pl doradziła mi WordPressa, jako miejsce gdzie powinnam założyć swojego bloga. Dzieliła się ze mną całą swoją wiedzą jaką już posiadała.  Jednak wciąż pozostało wiele spraw, o których nie miałam pojęcia, Google analytics, SEO, SEM. Czarna magia. Z dnia na dzień małymi kroczkami poznawałam coraz lepiej świat blogosfery. Kombinowałam jak zwiększać zasięgi swoich postów. Zaczęło przybywać czytelników. A analizowanie statystyk z Google Analytics stało się moim najbardziej wciągającym hobby. Jednak czułam pewien niedosyt, bo była to wiedza zdobyta metodą prób i błędów i  nie wszystko było dla mnie wciąż zrozumiałe.

Kiedy zostałam zaproszona na szkolenie, przez dom mediowy, z którym współpracuję od kilku miesięcy, byłam wniebowzięta. W końcu mogłam przetestować swoją wiedzę i niewątpliwie ją poszerzyć i to w dodatku w profesjonalnej agencji. Agencja Performics będąca działem ZenithOptimedia Group zorganizowała warsztaty dla blogerów, o jakich marzyłam.  Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. W tej miłej atmosferze prelegenci poprowadzili nas przez poszczególne zagadnienia związane z blogowaniem. Dowiedziałam się jak tworzyć ciekawsze treści na swoim blogu. Prowadzący Marcin wdrożył nas w świat SEO, czyli co powinniśmy zrobić, abyśmy byli lepiej widoczni przez Google. Są to bardzo ważne sprawy, bo wszystko co piszę, jest z myślą o Was. Chcę, aby moje teksty były jak najlepszej jakości i miały możliwość do Was dotrzeć. Kolejne zajęcia dotyczyły Facebooka i umieszczania na nim reklam. Jeśli myślicie, że wiecie wszystko o Facebooku, to się baardzo mylicie:). Tematyka ostatniego szkolenia dotyczyła analizowania danych za pomocą Google Analytics, dzięki któremu poznałam możliwości i sposoby działania tego narzędzia, do których sama w życiu bym nie doszła.

Czego takiego się dowiedziałam?

Wyobraźcie sobie, że Google Analytics nie liczy pojedynczego lub ostatniego wejścia w post. Zawsze zastanawiałam się, jak to jest, że tyle osób spędza u mnie zero sekund. A okazało się, że GA liczy tylko czas jaki poświęcimy pomiędzy wpisami, więc jeśli ktoś przeczyta tylko jeden wpis i nie wejdzie w kolejny GA liczy to tak jakbyśmy spędzili zero sekund na blogu. Tak samo dzieje się w przypadku postu, który odwiedziliśmy jako ostatni.

Polecam Wam również wtyczkę SEOquake, dostarczy Wam ona wielu cennych informacji o Waszym blogu pod względem SEO.  Ja mam trochę do nadrobienia w tej kwestii.

Było tego oczywiście bardzo bardzo dużo, wciąż staram sobie przyswoić zdobyta wiedzę.

warszawa 3

warszawa 9 warszawa  warszawa 6 warszawa 4  warszawa 2 warszawa 1

IMG_0213

No cóż, pozostało mi teraz tylko wdrożyć w życie mojego bloga wszystko czego się nauczyłam:). Mam nadzieję, że uda mi się to chociaż w połowie.

Dziękuję agencji Performics za w pełni profesjonalne szkolenie, świetną atmosferę, a także za te wszystkie pyszności, które dla nas przygotowaliście, dzięki czemu nie burczało nam w brzuszkach:).

Po raz kolejny przekonałam się, że ludzie działający w blogosferze to niezwykle przemiłe i baaardzo gadatliwe istoty.

Pozdrawiam Was wszystkich, mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze w takim składzie.

warszawa 7

A kto szkolił się razem ze mną?

Baba za klawiaturą 

Same swoje

Farmaceuta radzi 

Zaniczka

Muffincase

Bambosza

Ważna pisze 

Ty i biznes

Zapiski mamy

A zdjęcia wykonała Ada.M

 

 

6 komentarzy do “Bloger dokształcony”

  1. O super, ja mam Google Analytics, ale zupełnie nic a nic nie rozumiem, więc jeśli masz jakieś linki, które możesz polecić z przystępnym wyjaśnieniem – wspomóż, proszę 🙂 Mój blog jest dla mnie dodatkowy, tak do rozpisania się i ułatwienia sobie życia, ale zaczął mnie wkręcać i chciałabym wiedzieć, co ludzi kręci w nim również 🙂
    Nie spodziewałam się, że chcąc robić fajny własny biznes z żywą społecznością zgromadzoną wokół bloga i fp będę musiała oprócz swojej treści (zdjęć i tekstów) jeszcze znać się na takich rzeczach, jak pozycjonowanie, itp. A teraz im więcej nowych rzeczy się dowiaduję, tym więcej wiem, że nic nie wiem (jak to powiedział pewien mądry człowiek w antyku ;)).

    A u Ciebie mi się podoba, trochę Ci nabiłam tego czasu na stronie dla GA, bo pokrążyłam między postami 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.