Mama

chcesz zrobić rzęsy? Powinnaś pamiętać o kilku ważnych sprawach!

Kwiecień 30, 2017

Dodają seksapilu, uroku, pewności siebie. Pozwalają wyjść z domu z minimalnym makijażem. Kobiety ubogo obdarzone przez naturę, mają możliwość wyrównać niesprawiedliwości losu. W dzisiejszym świecie my dziewczyny mamy coraz więcej sposobów na podkręcenie swoich wdzięków. Jednym z nich jest przedłużanie i zagęszczanie rzęs. Coraz więcej z nas korzysta z tej sposobności. Ale jak to wygląda w praktyce? Czy, aby wszystko jest takie piękne i proste?

Ostatni raz rzęsy robiłam sobie 6 lat temu. Jak to wspominam? Cały czas mi się coś podwijało i zasłaniało pole widzenia. Wciąż je poprawiałam, dotykałam i czułam, że mam na oku ciało obce. Wtedy wyleczyłam się ze sztucznych rzęs na długi, długi czas. Dodatkowo zniechęciła mnie sytuacja, kiedy źle założone rzęsy mojej mamy, tak obcierały jej górną powiekę, że spowodowały stan zapalny. A całkiem niedawno znajomej na weselu klej uczulił oczy do tego stopnia, że zamiast na poprawiny, pojechała ściągnąć rzęsy.

Jednak moje podejście do rzęs zmieniło się, kiedy moja mama odwiedziła całkiem inny salon (opowiem Wam o nim za chwilę) i wiecie jaka była jej pierwsza reakcja ” o matko ja wszystko widzę i jakie te rzęsy są lekkie”. Czyli można, ale jak widać, nie każdy powinien zajmować się zakładaniem rzęs. 

Na co powinnaś zwrócić  uwagę ? 

Pamiętaj, że założenie rzęs dotyczy bliskiej ingerencji przy Twoich oczach. Taki zabieg powinien odbywać się w higienicznych warunkach, z użyciem wysokiej jakości rzęs i kleju. Jeśli, któryś z tych warunków nie jest spełniony lepiej poszukać innego miejsca. Moja znajoma, którą spotkałam na weselu, sama przyznała, że miejsce, do którego się udała, wyglądało dosyć podejrzanie. Chciała mieć jednak „piękne” rzęsy na wesele i nie zrezygnowała. Również jeśli cena za założenie rzęs wyda Ci się rażąco niska, raczej marne szanse na to, że ktoś nie zrezygnował z części wynagrodzenia dla siebie,  raczej zaoszczędził na produktach, których użyje podczas zakładania Tobie rzęs. 

Tym bardziej cieszę się, że trafiłam do salonu PIU Day Spa we Wrocławiu, gdzie czułam, że jestem w rękach profesjonalistek :). 

A jakie są moje wrażenia po wizycie w PIU Day Spa oraz jak mają się moje rzęsy po tygodniu noszenia? 

Już od wejścia przywita Was eleganckie wnętrze, wypełnione relaksującym zapachem i delikatną nastrojową muzyką w tle. To wszystko działa na zmysły, pozwala się wyłączyć i zacząć korzystać z chwili dla siebie jeszcze w recepcji. W salonie panuje przyjemne poczucie intymności przy jednoczesnym poczuciu swobody. Zespół jest bardzo otwarty i życzliwy, ale też nie nachalny. 

Moimi rzęsami zajęła się stylistka Daria. Jako, że nie jestem na czasie ze wszystkimi nowinkami w dziedzinie przedłużania i zagęszczania rzęs, opisałam jaki efekt chciałabym osiągnąć i oddałam się w ręce Pani Darii. Zależało mi przede wszystkim na rzęsach, które nie będą mi w żaden sposób przeszkadzać, ( należę do tych osób, które potrafią zdjąć sobie żel z paznokci po 2 dniach, jeśli jest za grubo położony) ale jednocześnie będą widoczne. Ważny był dla mnie również bardzo naturalny wygląd.  Pani Dari udało się osiągnąć właśnie taki efekt jak chciałam. Nikt na mój widok nie krzyczy „Oooo zrobiłaś rzęsy”, a raczej „wybierasz się gdzieś?”.  

 Moje rzęsy: 

 • są rewelacyjnie lekkie, w ogóle ich nie czuje i tym samym nie mam potrzeby ich dotykać
 • nie zasłaniają mi pola widzenia
 • rano po przebudzeniu rzęsy są wciąż na swoim miejscu. Nie muszę układać sobie „fryzury”, przeczesuję je tylko dla zasady
 • rzęsy  nie wykręcają się we wszystkie strony 

O czym powinnaś pamiętać, kiedy zostaniesz już posiadaczką pięknych rzęs? 

W ciągu pierwszych 48 godzin:

 • unikaj kontaktu z wodą i parą wodną (prysznic, sauna, basen)
 • nie dotykaj rzęs, aby nie powyginały się w czasie wysychania kleju
 • nie stosuj żadnych kosmetyków w okolicach oczu, zwłaszcza tłustych olejków
 • zachowaj ostrożność podczas usuwania makijażu, używaj bezpyłowych aplikatorów i płynu micelarnego
 • przeczesuj rzęsy rano i wieczorem specjalną szczoteczką

Po upływie 48 godzin: 

 • zachowaj ostrożność podczas usuwania makijażu, używaj bezpyłowych aplikatorów i płynu micelarnego
 • przeczesuj rzęsy rano i wieczorem specjalną szczoteczką
 • unikaj stosowania tłustych kosmetyków w okolicy rzęs – mogą one rozpuścić klej
 • ogranicz wizyty w saunie i solarium – zbyt częste narażanie rzęs na zmianę temperatury, osłabia działanie kleju
 • możesz stosować specjalny utrwalacz, który wydłuży trwałość zabiegu 

Ważne, jest również, aby nie farbować włosów w dniu aplikacji rzęs, ponieważ amoniak wpływa na wiązanie kleju. Zaleca się również, aby nie zakładać rzęs w czasie menstruacji, a na pewno ten fakt należy zgłosić, ponieważ w czasie tych dni rzęsy mogą się  gorzej się trzymać.

A jakie są Wasze doświadczenia związane z rzęsami? 

makeup – Patrycja Szulc 🙂

You Might Also Like

5 komentarzy

 • Reply Gosia Maj 6, 2017 at 5:26 pm

  Fantastyczny,delikatny ale widoczny efekt. Pięknie wyglądasz! Jak widzę Panie o ogromnych ,za długich,za gęstych rzęsach(a widzę często bo pracuję w sklepie i mam kontakt z wieloma osobami),to mnie ściska. Rzęsy mają otwierać oko a nie je spłaszczać i zamykać ….
  Raz założyłam sobie rzęsy. Niestety pierwszej nocy tarłam oczy-z przyzwyczajenia,zawsze przez sen trę oczy i rano miałam firankę rzęs,ale pod oczami 😉

  • Reply mamysprawy Maj 7, 2017 at 6:00 pm

   dzięki :* ja też kiedyś miałam takie za duże, ale strasznie często je dotykałam, bo mi przeszkadzaly. Kobiety nie zdają sobie sprawy, że fakt że widać, że rzęsy są sztuczne wcale nie jest pożądany, no ale niektórym można mówić…..

 • Reply lashandbrowacademy Styczeń 26, 2018 at 12:24 pm

  Piękny efekt, bardzo mi się podoba 🙂

 • Reply JulaJu Maj 31, 2018 at 2:28 pm

  Ja nie mogę sobie sama za żadne skarby równo nałożyć. Na szczęście w Magic Visage pani Ola robi piękne brwi i przy każdej większej okazji do niej się umawiam, zastanawiam się żeby na co dzień sobie robić.

 • Reply Iwona Wrzesień 6, 2018 at 9:39 pm

  Przydatne porady. Sama noszę przedłużane rzęsy od kilku miesięcy i nie wyobrażam sobie życia bez nich 🙂

 • Leave a Reply