Dziecko

co robić w Trójmieśćie, kiedy pada? Iść na wystawę Klocków Lego !

29 lipca, 2017

W tym roku nasze wakacje spędziliśmy znów nad polskim morzem w Gdyni i tak jak w zeszłym roku (KLIK), Gdynia nas oczarowała. Pogodę jednak mieliśmy jak na polskie warunki przystało, dwa dni słońca, dwa deszczu i pozostałe dni na poszwędanie się. Na całe szczęście bliskie położenie Gdyni, Sopotu i Gdańska stwarza bardzo wiele możliwości, aby móc spędzić czas w ciekawy sposób. Atrakcji dla maluchów czy większych dzieci nie brakuje. I tak podczas jednego z deszczowych dni, trafiliśmy na Wystawę budowli z Lego, która znajduje się w Galerii Metropolia w Gdańsku.

Zazdroszczę dzieciakom, które urodziły się w aktualnych czasach.  Ja wystawy kojarzę jedynie z nudnymi, nie budzącymi mojej uwagi eksponatami. To cudowne uczucie, kiedy wchodzi się na wystawę z trzy latkiem, a jemu oczy błyszczą z zachwytu i  nie wie gdzie podziać wzrok, bo tak wszystko go ciekawi.

Wystawa budowli z Lego podzielona jest na dwie strefy. W pierwszej części oglądamy eksponaty. Przy niektórych witrynach umieszczone są przyciski, które umożliwiają sterowanie maszynami lub pojazdami. Chyba nie muszę pisać ile radochy miał przy tym nasz Antek. W tej części zobaczycie prawdziwe dzieła sztuki zbudowane z klocków Lego, 11 metrowy samolot, sportowców  naturalnych rozmiarów, ludzki szkielet … Antoś popłakał się, kiedy powiedzieliśmy, że wychodzimy, na całe szczęście smutek nie trwał długo, bo przeszliśmy do drugiej części.

Ta strefa okazała się kreatywnym eldorado dla maluchów. Tutaj dzieci mogą puścić wodze swoich fantazji i budować co tylko zechcą. Mają do dyspozycji całe mnóstwo klocków Lego Duplo, Klocki giganty do budowania domków i stanowiska do układania wg schematów bohaterów z bajek. Starsze dzieciaki mogą też pograć w gry na konsole.

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply Anastazja 30 lipca, 2017 at 8:35 am

  super sprawa, dzieci lubią klocki i będzie to dla nich fajny sposób na spędzenie czasu.

  • Reply mamysprawy 30 lipca, 2017 at 8:41 am

   myślę, że Antek chętnie odwiedziłby to miejsce jeszcze raz. Ale w Gdańsku są do 20 sierpnia, może potem będą w innym miejscu, może bliżej nas.

 • Reply Iwo 31 lipca, 2017 at 9:17 am

  Klocki lego to dla dzieciaka zawsze fajna zabawa i podziwanie co można z nich zrobić,a jak by mu takie kupić to zajęcie na wiele dni,a może nawet miesięcy!

 • Reply Kasia 2 sierpnia, 2017 at 8:47 pm

  My byśmy stamtąd nie wyszli 😀

 • Leave a Reply