Dziecko, gdzie z dzieckiem ?

Gdzie z dzieckiem? Gdynia – Centrum Nauki EXPERYMENT

Sierpień 4, 2016

Będąc na naszych pięciodniowych  wakacjach w Gdyni, trzy z nich spędziłam na W Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym, dwa na See Bloggers i jeden w Centrum Nauki Experyment już rodzinnie. I myślę, że jest to jedno z takich miejsc, o którym należy pamiętać będąc w Gdyni.

Centrum Nauki Experyment podzielone jest na wystawy tematyczne: Hydroświat, Drzewo Życia, Niewidoczne Siły, Człowiek, Wynalazki Leonarda Da Vinci. Przy poszczególnych stanowiskach mali odkrywcy mogą zrozumieć działanie tamy, śluzy, doświadczyć trzęsienia ziemi, przekonają się jak przy użyciu praw fizyki można podnieść jedną ręką auto…. Stanowisk jest naprawdę bardzo dużo, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nam najbardziej przypadły do gustu wystawy ze złudzeniami optycznymi:). Myślę, że warte uwagi jest również stanowisko z Wirtualnym Światem Wynalazków Leonarda da Vinci. Ja dopiero po wyjściu zorientowałam się, że należało wcześniej ściągnąć specjalną aplikację na telefon, aby móc oglądać wirtualne eksponaty. TUTAJ znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.

Antek choć jest jeszcze mały  i oczywiście nie rozumiał zasad działania poszczególnych stanowisk i doświadczeń, zabawę miał naprawdę przednią. Wciskał, kręcił, wrzucał no i  wiadomo troszkę rozrabiał.  Oczywiście dziesięciolatek, jak na przykład mój chrześniak z Centrum Nauki Experyment wyniesie najwięcej, jednak mój dwulatek bawił się rewelacyjnie, więc jeśli będziecie w Gdyni odwiedźcie to miejsce koniecznie, bez względu na wiek Waszych dzieci.

 

DSC04918

DSC04919

DSC04926

DSC04951

DSC04936

DSC04929

DSC04931

DSC04941

DSC04965

DSC04961

20160726_122549

cats

Chcesz być na bieżąco z moimi nowymi postami? Polub mój fanpage o tutaj.

Instagrama też mam :) tu 

 

You Might Also Like

3 komentarze

 • Reply TosiMama Sierpień 6, 2016 at 8:12 pm

  My sobie w tym roku darowaliśmy, bo w planach mieliśmy Kopernika w Warszawie, ale za rok pewnie się wybierzemy:)

  • Reply mamysprawy Sierpień 6, 2016 at 9:14 pm

   my Kopernika zaliczyliśmy jeszcze przed narodzinami Antka. Myślę, że tam to dopiero by szalał. Tam jest chyba jeszcze więcej ekspozycji.

 • Reply ARBUZIAKI Sierpień 6, 2016 at 10:45 pm

  My do Experymentu mamy 3 minuty drogi autem, dlatego byliśmy już z chłopcami i było super. W tym roku planujemy Kopernika, zobaczymy czy się uda 🙂

 • Leave a Reply