Dziecko, gdzie z dzieckiem ?

gdzie z dzieckiem? # Wrocław – Kolejkowo

14 listopada, 2016

Na dworze zimno, szaro buro, a w domu dzieciom szybko się nudzi. Taka pogoda motywuje do szukania interesujących miejsc dla całej rodziny.  Wystawa, którą odwiedziliśmy wprawia w osłupienie nie tylko dzieci, dorośli również będą zachwyceni, zwłaszcza, że to miejsce skrywa w sobie niezliczoną ilość smaczków, których małe dziecko nie dostrzeże. Kolejkowo, bo o nim mowa to magiczne miejsce. Ten miniaturowy świat mieści się na terenie Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu. Na 260 metrach kwadratowych zobaczycie obiekty z całego Dolnego Śląska, a wiele z nich samego Wrocławia. Obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, kamienice wrocławskiego rynku, życie na wsi, w mieście,  ludzie wypoczywający i pracujący i obok toczącego się życia, na kilkunastu metrach torów, jadące ciuchcie i pociągi. Dla nas jako rodziców Antka, który jest na etapie pociągów i ładowarek/koparek (żadnej nie przeoczył, najlepsza była taka, która jechała na wagonie) to było najlepsze miejsce na ciekawe spędzenie niedzieli.

Jednak tak jak pisałam, Kolejkowo to niesamowicie dopracowana makieta minaturowego świata, która stwarza magiczne wrażenie, że obserwujemy toczące się życie z góry. Patrząc na każdy element wystawy czuć pasję z jaką tworzony był najdrobniejszy szczegół oraz ciężką pracę jaką włożono, aby uzyskać taki efekt. Fascynujące jest również to, że makieta przedstawia każdą dziedzinę życia (pracę w różnych miejscach, wypoczynek, wydarzenia kulturalne, zachowania ludzi w różnych sytuacjach), a także pokazuje ludzi na każdym etapie  życia (babcia wychylająca się z okna na podusi, mama karmiąca dziecko na ławce, ślub, zakochani na balkonie……). Każda osoba znająca choć trochę Wrocław doszuka się też kultowych miejsc tego miasta, jak choćby szyldy sklepów. Co kilkanaście minut w naszym miniaturowym świecie zapada zmrok, wtedy odkrywamy, że w domach nawet wiszą obrazy. Z dziećmi czy bez, kolejkowo jest naprawdę warte odwiedzin.

Kolejkowo czynne jest 7 dni w tygodniu od godziny 10 do 18.

Bilet normalny kosztuje 19 zł, ulgowy 15 zł, a dzieci do 3 roku życia wchodzą za darmo.

 

dsc00481

dsc00480

kolejkowo

kolejkowo wrocław

kolejkowo

dsc00488

kolejkowo wrocław

dsc00512

dsc00500

dsc00572

dsc00569

kolejkowo

wrocław w minaturze

wrocław w minaturze

wrocław w minaturze

wrocław w minaturze

dsc00536

dsc00554

dsc00556

 wrocław
dsc00514

dsc00515

 

      Chcesz być na bieżąco z moimi nowymi postami? Polub mój Fanpage o tutaj.

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply Lifeandchill 14 listopada, 2016 at 6:54 pm

  Super to wygląda, a z racji tego że do Wrocławia nie mamy daleko, na pewno kiedyś się ta wybierzemy 🙂

 • Reply https://zawszenaobcasach.blogspot.com/ 15 listopada, 2016 at 9:55 am

  Matko, jak pięknie…niektóre uliczki jak żywe! Nie wiedziałam, że we Wrocławiu jest takie miejsce, na pewno się tam wybiorę 🙂

  • Reply mamysprawy 15 listopada, 2016 at 11:49 am

   koniecznie 🙂 ale nie martw się ja też niedawno się dowiedziałam, a to Kolejkowo otwarte jest już rok

 • Reply Wrocław z dziećmi atrakcje - Kolejkowo - Podróżując.com 13 października, 2017 at 9:38 am

  […] też parentingowo na blogu MamySprawy […]

 • Leave a Reply