Dom

ekspresowa choinka na ścianę i kolorowy łańcuch z gwiazdek

Grudzień 12, 2017

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Nie sposób przeoczyć tego, że właśnie nadchodzą. Dużo dzieje się w naszych głowach, domach i na ulicach. Wszyscy jesteśmy wyjątkowo poruszeni, zabiegani i pełni pozytywnej energii. Każdy stara się na swój sposób podkreślić rangę tego święta. Nie znam domu, w którym nie pojawiłby się chociaż najmniejszy element dekoracyjny wskazujący na to, że święta są już blisko. Dla mnie przystrajanie domu to prawdziwa przyjemność. W tym poście chciałabym Wam pokazać coś nie do końca szablonowego, choć mającego źródło w naszej tradycji. Jest to pomysł na ekspresową choinkę na ścianę z łańcuchem z gwiazdek. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nic nie zastąpi tej prawdziwej, pachnącej lasem choinki. Wiem jednak, że nie zawsze mamy możliwość, aby choinka mogła pojawić się w naszym domu; za małe mieszkanie, wdrapujące się koty na drzewko, czy małe dzieci ( my już zaliczyliśmy leżące dziecko pod przewróconą choinką). Taką ozdobę możemy  zrobić również w pracy, aby poczuć świąteczny klimat lub w pokoju dziecięcym. Maluch z pewnością poczuje się wyjątkowo, kiedy w jego pokoju zawita jego osobiste drzewko. W dodatku wykonanie takiej choinki jest wyjątkowo mało kosztowne i zupełnie nie nadszarpnie naszego świątecznego budżetu. Dla pełnego efektu, można wykonać łańcuch z gwiazdek. Bohaterkami tej dekoracji są zaledwie trzy tasiemki i to one grają tutaj główną rolę. Potrzebować będziecie jeszcze zaledwie kilku rzeczy, które prawdopodobnie znajdziecie w domu i dekoracja gotowa. Wybrane przeze mnie tasiemki są całkowicie bezpieczne dla ścian, po zdjęciu ozdób nie będzie na nich żadnego śladu. 

Kolory mojej naściennej dekoracji mogą nie wydawać się typowo świąteczne, jednak idealnie wpasowują się do naszych wnętrz, a połyskujący brokat na tasiemkach dodaje odświętnego blasku. Kolor różowy powoli zaczyna też przenikać do bożonarodzeniowych dekoracji, dlatego niech Was nie zdziwią świąteczne gadżety w tym właśnie kolorze, jest ich ewidentnie coraz więcej.       

            

Potrzebne będzie:

Jak to zrobić?

  • Obrysuj na ofertówce gwiazdki wycięte z papieru i wytnij. Następnie oklej boki każdej gwiazdki brokatowymi tasiemkami.
  • Kolejnym etapem będzie przygotowanie choinki. W naszym przypadku choinka to wyłącznie trójkąt z pieńkiem. Ustal satysfakcjonującą Cię wielkość i przyklej tasiemki na ścianę.
  • Następnie należy przytwierdzić sznurek. Z pomocą przyjdą nam plasterki tesa Tack. Są one przeźroczyste, dzięki czemu nie będzie ich widać nawet z bliska, są również całkowicie bezpieczne dla ścian.
  • I na koniec czas na gwiazdki. Przyklejamy je również za pomocą plasterków Tesa Tack.

A jeśli taki sposób dekoracji Wam się spodobał i czujecie niedosyt, mam dla Was niespodziankę. Możecie w taki sam sposób wykonać również kominek i poroże renifera. Lub też coś całkowicie innego, wszystko zależy do Waszych zdolności i wyobraźni.

 

Życzę Wam kreatywnych Świąt !!!!!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply