Przejdź do treści

Książeczki dla dzieci do potrząsania, klikania, pocierania i innych cudów cudacznych…

 

Są dwa typy książeczek dla dzieci. Jedne są, bo są. Bo wiadomo, że książeczka z owocami, zwierzątkami czy  pojazdami z niezbyt atrakcyjnymi grafikami komputerowymi po prostu się sprzeda. Tego typu książki znajdziemy w większości Supermarketów. Chociaż nie mogę powiedzieć czasem i tam trafimy na prawdziwe perełki, jednak  w większości to pozycje, do których się nie wraca. Drugi typ książeczek dla dzieci to prawdziwe torpedy, gdzie zwykła mała kropka potrafi przenieść nas do niezwykłej bajkowej krainy, w której nasza wyobraźnia pracuje na pełnych obrotach. I takie książki chciałabym Wam dzisiaj przedstawić, książki z pomysłem, niby banalnie proste, a jednak innowacyjne, opatrzone pięknymi ilustracjami, książki, które zaskoczą nas, a jeszcze bardziej nasze dzieci. Książki, które prowadzą z nami dialog. Książki o tyle niezwykłe, bo nie tylko do czytania. Książki, które zwykły wieczór zamienią w czas pełen zabawy, śmiechu i wariacji.

herve Tullet

Figle Migle 

Kolory 

Hervé Tullet

Zanim zacznę omawiać powyższe książeczki, muszę przedstawić Wam ich autora. Hervé Tullet to francuski ilustrator wielu bestsellerów dla dzieci. Za pomocą prostej formy potrafi stworzyć i wciągnąć w niesamowite historie  nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Jego książki są interaktywne. Książek Hervé Tullet’a po prostu się nie czyta. Te książki wydają nam polecenia i zapraszają do wspólnej zabawy.

Już dawno nie byłam tak zachwycona książeczkami dla dzieci. A mój zachwyt stał się jeszcze większy, kiedy okazało się, że moje dziecko już całkiem całkiem rozumie idee tych książeczek. Chętnie miesza kolory, naciska kropki, przewraca książeczką na boki, a potem wypatruje efektów na kolejnej stronie. Obie książeczki są rewelacyjne, jednak  naszym faworytem są aktualnie Kolory, zwłaszcza, że bardzo pomagają w ich nauce.

Figle Miglebabaryba Herve Tullet

babaryba Herve Tullet

Kolorybabaryba Herve Tullet
babaryba Herve Tullet

babaryba Herve Tullet

babaryba Herve Tullet

 

babaryba herve Tullet

Turlututu, A kuku to Ja!

Turlututu, magiczne przygody!

Turlututu, gdzie jesteś? 

Turlututu na wakacjach. 

Hervé Tullet

Kolejne pozycje pomysłu Herve Tullet’a to książeczki z przygodami Turlututu, które na samym początku niekoniecznie przypadły mi do gustu. Książeczki na pierwszy rzut oka są chaotyczne i w treści i rysunkach. Sama postać wydawała mi się też lekko przerażająca. Dałam im jednak szanse i zaczęłam czytać na głos Antkowi. Byłam w szoku, kiedy sam bez moich większych wskazówek zaczął naciskać tam gdzie trzeba i potrząsać książką. Jeszcze nie wszystkie zabawy były dla niego zrozumiałe, ale i tak radził sobie świetnie. Przygody Turlututu to naprawdę fajna pozycja na wieczorne świrki i wygłupy. W Magicznych Przygodach, dziecko nawet dostaje od Turlututu zadania: pogilgotanie w nos osoby czytającej, zrobienie śmiesznej miny itd. Natomiast książeczka Turlututu na wakacjach to swego rodzaju zeszyt zadań, gdzie znajdziemy gry, zabawy i kolorowanki i naklejki.

Turlututu, A kuku, To Ja! 

babaryba turlututu Turlututu, Magiczne Przygody

babaryba turlututu babaryba turlututu

 

babaryba klapuklap

KLAPU KLAP

Madalena Matoso

Ta książeczka skradła moje serce. Ma zaledwie 15 stron, a zamkniecie ją i otworzycie podczas jednego czytania 240 razy w towarzystwie zabawnych sytuacji. Książka jest tak skonstruowana, że zamykając ją, mają miejsce różne zdarzenia: Pan całuje Panią lub na odwrót, Pan puka do drzwi, dzieci przybijają sobie piątkę, chłopiec uderza w duży bębenek. Zwróćcie uwagę na czerwone kropeczki po obydwu stronach kartek, kiedy książeczkę zamykamy i otwieramy, one się spotykają.  Każdą kolejną czynność wykonujemy o jeden raz więcej. Książka jest pełna wyrazów dźwiękonaśladowczych, dzięki czemu w ramach dobrej zabawy możemy uczyć dziecko nowych słówek.

klapu klap babaryba

klapu klap babaryba

kliknij mnie babaryba

Kliknij mnie!

Salina Yoon

Kliknij mnie ! to książeczka dla małych fanów gier komputerowych, która pokazuje, że można inaczej. Nasz sympatyczny bohater Blipek bardzo chce wygrać swoją komputerowo – książkową grę. Aby ją przejść nasz gracz musi klikać w odpowiednie miejsca, dmuchać i potrząsać książeczką, a to wszystko bez sprzętów elektronicznych i zasilania, wystarczy jedynie puścić wodze wyobraźni.

kliknij mnie babarybababaryba kliknij mnie

Wszystkie książeczki pochodzą z wydawnictwa Babaryba i znajdziecie je tutaj.

Jak spodobały się Wam książeczki dla dzieci, które są nie tylko do czytania? 🙂

a tutaj znajdziecie książeczki dla małych fanów motoryzacji.

1 komentarz do “Książeczki dla dzieci do potrząsania, klikania, pocierania i innych cudów cudacznych…”

  1. Świetne książkowe zestawienie! Mamy Kropki Tulleta, jednak u nas sprawdzają się najbardziej książki całokartonowe. Uwielbiamy Ogród motyli za proste ilustracje i możliwość zaglądania i odchylania okienek. Hitem są książeczki z dziurami od Mamanii. https://sasanki.wordpress.com/2017/03/14/ksiazki-z-dziurami-czyli-nasza-ukochana-trojka/ 🙂 Świetne, interaktywne i bardzo zabawne są też książki Jo Lodge z serii Przesuń-Baw się-Pociągnij!
    Dzięki za inspirację na naszą półkę! 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.