Mama

najlepsze seriale na długie zimowe wieczory

Listopad 19, 2017

Obejrzałam w tym miesiącu kilka rewelacyjnych seriali i jeden film dokumentalny. Zastanawiacie się jakim cudem udało mi się obejrzeć tyle odcinków. Nie zasiadam do seriali pod kocykiem. Rozkładam deskę do prasowania i start ! A kto przeszkodzi kobiecie prasującej? No kto? 

Tak poznałam się z Królową Elżbietą II i dowiedziałam się jak wyglądały początki jej panowania. Byłam z Grace i Frankie, kiedy dowiedziały się, że ich mężowie są gejami.  Zaliczyłam chwilę refleksji przy filmie dokumentalnym Rocco, czy ludzie pokazali już wszystko, a czasy w jakich żyjemy są naprawdę tak bezwzględne? A na koniec razem z doktorem Mastersem i jego asystentką uczestniczyłam w badaniach nad ludzką seksualnością. 

Wszystkie te pozycje mają jeden wspólny mianownik – obyczajowość. Genialnie pokazują jak zmienia się nasze podejście do różnych życiowych sytuacji, coś co nie było do przyjęcia 100 lat temu, 50 lat temu przechodziło swoją transformację, dziś z kolei jest całkowitą normą. Może od zawsze byliśmy tacy sami, mieliśmy te same potrzeby, jednak dopiero teraz  możemy być szczery ze sobą i innymi, jeśli oczywiście tylko tego chcemy. 

The Crown 

Wszystko ma swój początek, skutek i przyczynę, człowiek to splot doświadczeń, jakie go w życiu spotkały. Dzisiaj patrząc na Królowe Elżbietę II, widzimy starszą panią, niektórzy nazywają ją ciocią Elą. Mamy wrażenie, że jest z nami od zawsze. Nie każdy jednak wie, jak wyglądały jej początki, z czym musiała się zmierzyć, jako niespełna 30 letnia kobieta zasiadająca na tronie. Jako żona mężczyzny, który mógł odnieść w życiu olbrzymi sukces. I jako kobieta w ogóle. Jak wyglądało życie na dworze i na co rodzina królewska nie mogła sobie pozwolić, tylko dlatego, bo zostałoby to źle odebrane przez społeczeństwo. The Crown to tylko serial, jednak jest mocno osadzony w ramach historycznych. Jeśli poczujecie niedosyt, polecam Wam serial dokumentalny Royal House of Windsor. Tutaj będziecie mieli okazję zobaczyć prawdziwe urywki z życia rodziny królewskiej, momentami jak przekopiowane z The Crown

Grace i Frankie 

Omijałam ten serial wielkim łukiem. Dwie Panie po 60, w dodatku ich mężowie okazują się gejami. Co w tym serialu może być ciekawego? Ta historia w ogóle nie wydawała mi się ciekawa z perspektywy młodej mamy. Obejrzałam jeden odcinek i przepadłam. Ten serial wywoływał we mnie szczery śmiech, a Jane Fonda zachwycała w każdej scenie. Z pozoru historia, która dotyczy ludzi na emeryturze, pokazuje życie całej rodziny, a w sumie dwóch rodzin, ich wspólne relacje, ale też prywatne rozterki. Przeplatają się tutaj losy przeróżnych charakterów, ich problemy, możliwości, marzenia i pragnienia. Już nie mogę doczekać się kolejnego sezonu. 

Rocco 

Film dokumentalny o mężczyźnie, który robi w życiu to co kocha najbardziej, w dodatku potrafił o tym głośno powiedzieć, ba nawet pokazać. Zastanawiacie się czym ten człowiek może się ( a w sumie mógł, bo podobno jest na emeryturze ) zajmować. Mowa o aktorze i producencie filmów pornograficznych. Film z pewnością nie dla każdego ( nie polecam oglądać przy rodzinnym obiedzie )    ,  kilka osób, mogłoby być nawet lekko zniesmaczonych niektórymi scenami. Ale zanim osądzimy człowieka i czasy, w których pokazać można podobno wszystko, zerknijmy co działo się w latach 50, poznajmy bliżej Williama Mastersa.

Masters of  Sex

Jeszcze w żadnej ekranizacji nie widziałam tak pięknie przedstawionych lat 50 i 60. Styl retro rzuca na kolana, mogłabym mieć każdą sukienkę, którą nosiła Virginia i Libby.  Te fryzury, klasa i sposób w jaki kobiety prowadziły domy. Już tylko dla tych powodów warto obejrzeć ten serial. Jednak okazuje się, że to tylko piękne opakowanie, które skrywa w sobie wiele sekrecików i występków. Motywem przewodnim serialu jest sex z Williamem Mastersem na czele i jego badaniami nad ludzką seksualnością. Choć badania okazują się przełomowe, są także przykrywką do realizacji jego własnych pragnień. 

Wszystkie polecane przeze mnie pozycje znajdziecie na netflix.com

A Wy oglądaliście ostatnio coś ciekawego?

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply