Przejdź do treści

wielkanocna zabawa dla dzieci w poszukiwanie zajączków

Zaczęło się od mojego chrześniaka, który uwielbia wszelkiego rodzaju zadania i zabawy w poszukiwanie skarbów. Chowałam całe mnóstwo karteczek po całym domu i ogrodzie, a on biegał podekscytowany i odkrywał kolejne skrytki. I tak już się przekonałam, że żaden prezent, nie cieszy tak, jak ten odkryty, przy którym trzeba się troszkę nagłowić. Święta Wielkanocne są rewelacyjną okazją do takiej zabawy. Bo trochę ruchu, zabawy i śmiechu, nikomu nie zaszkodzi.  Zwłaszcza, że Wielkanoc ma już taką swoją tradycję (chociaż mało praktykowaną) polegającą na poszukiwaniu pisanek. Ja ją troszkę zmodyfikowałam, bo w tym roku dzieciaki będą poszukiwać zajączków. W różnych miejscach naszego mieszkania, znaleźć można kolorowe zajączki. Stanowią one dekoracje, ale to także wielkanocna zabawa dla dzieci.  W zeszłym roku dzieciaki szukały słodkości w ogrodzie.  W tym roku pobawimy się poszukiwanie zajączków, które rozbiegły się po całym domu, być może będą też na dworze. Dzieci muszą znaleźć wszystkie zajączki, zebrać literki, które kryją się za ich uszkami i ułożyć z nich wyraz, który doprowadzi je do jaja z łakociami lub drobnymi prezentami. U nas będą to gadżety na Śmigus Dyngus, słodkości i kolorowanki o wielkanocnej tematyce. Pokażę Wam również  w jaki sposób ja przygotowałam takie jajo, które pomieści wszystkie prezenty.

Zabawa dla dzieci – odszukaj wszystkie zajączki

Co potrzebujesz: 

 • brystol w formacie A4 w różnych kolorach (kilka sztuk) 
 • szablon zajączka (znajdziecie na Google grafika )
 • pompony (można zrobić samemu lub kupić gotowe w papierniczym lub pasmanterii )
 • nożyczki 
 • taśma dwustronna Tesa
 • plasterki dwustronne Tack Tesa 

Wydrukuj szablony zajączków, ewentualnie jeśli potrafisz możesz namalować je samodzielnie ( to niestety wykracza już poza moje możliwości).Wytnij odpowiednią ilość zajączków, tak aby odpowiadała ilości literek w haśle. U mnie jest ich 11. Przymocuj ogonki za pomocą taśmy dwustronnej, króliczki możesz też dowolnie udekorować. Na odwrocie napisz jedną literkę z hasła i przyczep plasterki dwustronne Tack Tesa. Radzę użyć właśnie takich delikatnych plasterków, ponieważ z łatwością usuniesz je później z każdej powierzchni. Gotowe zajączki ulokuj w różnych miejscach domu. Ja wybrałam kilka mało oczywistych miejsc i kilka widocznych punktów, tak aby zajączki stanowiły ozdobę. 

Duże jajo na łakocie i prezenty 

 • 3 brystole w formacie A2 
 • kartka w formacie A2 do przygotowania szablonu (możecie skleić taśmą dwie kartki A4) 
 • nożyczki 
 • klej w sztyfcie 
 • kolorowe pisaki z brokatem Tesa

W pierwszej kolejności przygotuj szablon jajka.  Złóż kartkę A4 wzdłuż i narysuj połowę jajka, dzięki czemu jajko będzie symetryczne (tak jak w przypadku serduszka). Odrysuj i wytnij jajka na kolorowym brystolu. Teraz ścianki. Moje jajko ma 6 cm grubości. Wycięłam paski na szerokość 12 cm, po 3 cm na zakładki i 6 cm na ściankę. Wycięłam 2 takie paski z dłuższego boku brystolu A2. Zaznaczyłam po 3 cm na zakładki i ponacinałam je w niewielkich odstępach. Jedną stronę zakładek posmarowałam klejem i nakleiłam tak jak na zdjęciu, tworząc niedokończone jajko. Otwór ułatwi doklejenie kolejnego jajka, oraz umożliwi włożenie prezentów. Przednią część jajka możecie dowolnie udekorować, ja użyłam pisaków z brokatem. Możecie też zlecić tę czynność dzieciom. Antosia jajko przygotowała sama, kolejne zleciłam do przygotowania chrześniakowi. Będzie zaskoczony w Święta, że jego jajko zamieniło się w jajo z prezentami. Chyba nie trzeba się długo przyglądać, które wyszło ładniejsze :D. 

a wiosenno – wielkanocny wystrój naszego domu znajdziecie tutaj

5 komentarzy do “wielkanocna zabawa dla dzieci w poszukiwanie zajączków”

 1. Pingback: Wielkanocno - wiosenne dekoracje w naszym domu - Mamy Sprawy - Blog parentingowyMamy Sprawy – Blog parentingowy

Możliwość komentowania została wyłączona.