Przejdź do treści

co włożyć do kalendarza adwentowego? Wersja dla ucznia – zadania i przepisy do druku

  • przez

kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy, który widzicie zrobiłam dla mojego chrześniaka Kuby, który ma 10 lat. Powiem Wam szczerze, że nie jest łatwo wymyślić 24 drobiazgi dla chłopca w tym wieku. 1o latek to już praktycznie nastolatek, facet czasami całkiem poważny, a czasami jeszcze całkiem zwariowany chłopiec. Jeszcze dwa lata temu zapakowałabym mu po prostu 24 resoraki. Dzisiaj za pewne najbardziej trafione byłby gierki na Xboxa w ilości sztuk 24. No ale umówmy się, że w kalendarzu adwentowym mają być drobiazgi, które nie doprowadzą rodzica lub ciotkę/wujka do bankructwa. Nie wygłupiałam się więc z żadnymi zabaweczkami, a skupiłam się na czymś nieco innym. Nie będę Wam tu mydlić oczu, ale ten kalendarz wypakowany jest słodkościami, dla równowagi są też soczki i tubki z owocowymi musami, które Kuba uwielbia. Ale żeby nie było nudno i dla wczucia się w świąteczny klimat w kalendarzu umieściłam zadania, które są powiązane z przedświątecznym czasem. Kuba jest totalnym zadaniowcem, uwielbia takie wyzwania  i myślę, że taka forma przypadnie mu do gustu. W związku z tym, że kalendarz przygotowywałam nie dla swojego dziecka, nie chciałam zbyt mocno rodzicom Kuby ingerować w ich codzienny rytm, dlatego nie umieszczałam zadań w każdym dniu. Skupiłam się też na takich rzeczach, które i tak mieliby w planach.

Kuba uwielbia wypieki, dlatego w swoim kalendarzu znajdzie zestawy do zrobienia pierniczków i muffinek razem z przepisami. A 24 grudnia otworzy paczuszkę ze  świecącą bombką na choinkę.

co włożyć do kalendarza adwentowego  co włożyć do kalendarza adwentowego

dsc00717

dsc00714

dsc00722

dsc00701

Jeśli macie ochotę możecie sobie pobrać i wydrukować moje przepisy i zadania i również umieścić je w swoich kalendarzach 🙂

muffinki piernikowe

przepis na pierniczki

zadania do kalendarza adwentowego

zadania do kalendarza adwentowego

a cyferki do druku znajdziesz tutaj

 

Chcesz być na bieżąco z moimi nowymi postami? Polub mój Fanpage o tutaj.

8 komentarzy do “co włożyć do kalendarza adwentowego? Wersja dla ucznia – zadania i przepisy do druku”

Możliwość komentowania została wyłączona.