Dziecko

zabawki interaktywne dla kilkulatków

Sierpień 30, 2018

Są rodzice, którzy omijają szerokim łukiem wszelkie osiągnięcia technologii, tj. komputery, telefony, tablety, a nawet i telewizory. Traktują je jak złe moce, a nie postęp naszych czasów. Myślą, że jeśli się mocno postarają, to ich dzieci nie zostaną skażone tymi osiągnięciami cywilizacji.  Prawda jest jednak taka, że nasze dzieci, wszystkie te urządzenia będą używać w dorosłym życiu. A zbytnie opóźnianie tego faktu może tylko narobić więcej szkód niż pożytku. Widziałam już efekty takich działań.

Moje dziecko bardzo często widuje mnie z telefonem w ręku. Ktoś z boku mógłby pomyśleć, że tylko bezmyślnie scrolluję news feeda na facebooku. W rzeczywistości telefon wykorzystuje do czytania książek, mam w nim również książki kucharskie, prowadzę dwa konta na Instagramie i FB, umawiam klientów, wysyłam oferty, odpisuję na maile, mam podgląd na kamery w domu i firmie. Moim drugim centrum dowodzenia jest tablet, na nim mam aplikacje do oglądania filmów i bajek oraz kilka prostych gier, w które możemy zagrać poza domem (memory, angielskie słówka). Dlaczego miałabym nie pokazywać mojemu dziecku możliwości tych urządzeń? Jedynym słusznym argumentem, dla którego czasami niechętnie udostępniam swój sprzęt, jest jego cena.  Fakt jest taki, że to nie są zabaweczki, z którymi można się bezkarnie turlać po podłodze.

Znalazłam kilka interaktywnych zabawek, które w bardzo przystępny sposób uczą jak można w wartościowy sposób korzystać ze smartfonów czy tabletów.

Bajki do słuchania podczas zabawy. Świetna sprawa, bo przecież tablet czy smartfon nie musi być wykorzystywany wyłącznie do oglądania bajek. W e-booku Smily Play znajdziecie 4 bajeczki do posłuchania: „3 małe świnki”, „Złotowłosa i 3 małe misie” „Czerwony kapturek” oraz „Brzydkie kaczątko” Ten mały tablecik jest wyjątkowo wytrzymały, już nie raz upadł i miał różne przygody. Oprócz bajeczek znajdziecie w nim również Quiz.

Na stronie Smily Play w dziale z interaktywnymi zabawkami znajdziecie również tablet, który uczy pierwszych literek, odgłosów zwierząt, kształtów czy kolorów. I totalny hit, Mobilny Tandem, smartfon z zegarkiem, który może imitować sportowe aplikacje. Zabawka zachęca dziecko do ćwiczeń, a dzięki wbudowanym czujnikom wie, kiedy dziecko się rusza i chwali je za wykonanie zadania. Dodatkowo zegarek działa w dwóch językach.

 

Tablet Smily Play zobacz

Telefon z pilotem Smily Play zobcz

e-book Smily Play zobacz

Mobiny Tandem Smily Play zobacz

You Might Also Like

3 komentarze

  • Reply hurst Październik 26, 2018 at 11:50 am

    Super wpis i temat wart poruszenia Pozdrawiam 🙂

  • Reply Morelkowe Luty 4, 2019 at 7:04 am

    We wszystkich dziedzinach naszego życia można zauważyć znaczny postęp technologiczny. Jest on nieunikniony dlatego całkowite uniemożliwienie dziecku zapoznania się z nowościami technologicznymi tylko mu zaszkodzi. Warto wykorzystać ją, by wspomóc jego rozwój. Dobrym rozwiązaniem są zabawki interaktywne, które ułatwią dziecku naukę chodzenia, mówienia czy poznanie nowego języka. Wspomniane w artykule urządzenia również spełniają taką funkcję. Warto pamiętać, że dziecko najwięcej uczy się poprzez zabawę.

  • Reply Kamka Luty 22, 2019 at 2:02 pm

    Fajna sprawa!

  • Leave a Reply