Przejdź do treści

zabawy na Kinder party

  • przez

Czym zająć 16 dzieci w wieku od 2 do 12 lat? Rozbieżność wiekowa dosyć spora. Co tu wymyślić, aby zapewnić dzieciom odrobinę rozrywki i nie stracić majątku?  Oto kilka moich propozycji. Powiem szczerze, że obawiałam się, czy dzieci będą w ogóle zainteresowane moimi propozycjami, mile się jednak zaskoczyłam. Dzieci chętnie bawiły się w to co wymyśliłam, ale też potrafiły się same zająć sobą :))))

Zgadnij KIM JESTEŚ? 

dsc07041

Co potrzebujesz? 

dostęp do Internetu

kolorową drukarkę

nożyczki i taśmę dwustronną

W wyszukiwarce wpisałam słowo animals i wybrałam najładniejsze grafiki. Wydrukowałam, wycięłam, a na odwrocie nakleiłam taśmę dwustronną. Każdemu dziecku na czole nakleiłam po jednym zwierzaku. Dzieci nie wiedziały jakimi zwierzakami są. Gra polega na odgadnięciu jakim zwierzątkiem jesteśmy. Możemy zadawać pytania tylko tak, aby druga osoba mogła odpowiedzieć tylko TAK albo NIE. “Czy mam futerko?” “Czy potrafię latać” “Czy mam dziób” itd. Oczywiście nie trzeba się ograniczać wyłącznie do zwierząt, mogą to być postacie z kreskówek, księżniczki, żywność itd….. Jednak opcja ze zwierzątkami jest najbezpieczniejsza, jeśli chcemy aby w zabawie brały udział mniejsze dzieci. A już niespełna 3 latki wiedziały o co chodzi:).  Naprawdę ta zabawa jest świetna. Mój chrześniak zawsze chce się w to bawić.

Rzut do celu

Zbijanie kubeczków

Rzut na odległość   z wykorzystaniem balonów napełnionych wodą 

dsc07027

Co potrzebujemy 

Balony napełnione wodą

kubeczki papierowe

wiadereczko

Jedna z banalniejszych zabaw, prosta w przygotowaniu, mało kosztowna, ale też interesująca dla dzieci. Okazało się jednak, że o wiele ciekawsze od rzucania balonami napełnionymi wodą, lepsze jest rzucanie rękawiczkami napełnionymi wodą:))))). Wystarczy, że przygotujecie kilkanaście rękawiczek napełnionych wodą i macie dzieci z głowy:)

dsc07032

Bańki   

dsc07048

Co potrzebujemy? 

Zestaw do robienia baniek

i kogoś wysokiego do robienia baniek :)))

Bańki w dzieciach budzą zawsze pozytywne emocje.  Jeśli będziemy mieć na imprezie mniejsze dzieci to będzie dla nich atrakcja, w której będą mogły brać czynny udział. Polecam kupić taki zestaw do robienia większych baniek niż te standardowe .

Fotobudka i pamiątkowe zdjęcia

dsc07000

Co potrzebujemy? 

gadżety do fotobudki naszę są z Magic Party

aparat lub telefon

Było mi bardzo przykro, bo całkowicie zapomniałam, że mam dla dzieciaków przygotowane te gadżety. W planach miałam zrobienie każdemu dziecku  pamiątkowego zdjęcia z wybranymi przez niego dodatkami. Po przyjęciu można zdjęcia rozesłać rodzicom na telefony, maile lub po prostu wywołać i rozdać.

A wy macie swoje sprawdzone zabawy na urodzinowe przyjęcia dla dzieci?

Tutaj znajdziecie post z urodzin

a tutaj urodzinowe Menu

Chcesz być na bieżąco z moimi nowymi postami? Polub mój fanpage o tutaj.

Instagrama też mam :) tu 

2 komentarze do “zabawy na Kinder party”

Możliwość komentowania została wyłączona.