Przejdź do treści

Zaczytani #2

Po dosyć długiej przerwie w publikowaniu wpisów o książeczkach dla najmłodszych, wracam do Was z trzema pozycjami uwielbianymi aktualnie przez naszego Antka. Pierwszy post z serii Zaczytani pojawił się na blogu w maju (KLIK). Później pisałam o wyjątkowych książeczkach Kingii Grabowskiej – Bednarz. (KLIK) A potem cisza. Moje dziecko przez dobrych kilka miesięcy nawet nie chciało spojrzeć na żadną książkę. Kiedy był jeszcze całkiem malusi uwielbiał, wpatrywać się w kolorowe obrazki. Babcie, dziadkowie i wujkowie mogli cały czas stać przy nim z książeczką i przewracać kartki. Byłam w szoku, że tak małe dziecko potrafi się skupić przez taki długi czas. W takim samym szoku byłam, kiedy książki z dnia na dzień przestały go interesować. Próbowałam z nim siadać i przeczytać choć kilka stron.  Zainteresowanie było zerowe. Myślę, że raczkowanie, a potem chodzenie na dwóch nogach było dla niego o wiele ciekawszym zajęciem.  I nagle, kilka miesięcy temu Antek sam ściągnął książkę z półki, usadowił się na kanapie i zaczął ją przeglądać. Teraz po kąpieli sam bierze książeczkę, siada w łóżku i koniecznie przykrywa się kołderką. Tak samo robi zaraz po przebudzeniu. A na poranki mamy specjalną książeczkę.

Wstawaj, Gąsko! 

Laura Wall wyd. Galaktyka 

DSC07802

Mały czytelnik razem z Gąską i Zosią dowiaduje, jakie czynności składają się na poranną rutynę. I znów moje dziecko mnie zaskoczyło. Od razu pokazało mi stronę, gdzie Zosia razem z Gąską jedzą śniadanie, wykrzykując Mniam Mniam. Chłopak wie, która czynność zaraz po przebudzeniu, jest najważniejsza.

W serii książeczek z Gąską znajdziemy jeszcze takie tytuły jak Kolory z Gąską, 123 z Gąską i Dobranoc, Gąsko!. W naszej biblioteczce na pewno znajdzie się jeszcze ten ostatni tytuł do poczytania wieczorową porą. Mam nadzieję, że książeczki pomogą nam wyrobić właściwe nawyki w kwestii porządków, higieny i kolejności wykonywania codziennych czynności, które dla małego dziecka nie są na początku wcale takie proste i oczywiste.

Książeczki znajdziecie tutaj

 

DSC07803 DSC07807 DSC07810

 

Dawno temu w Mamoko 

Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński wyd. dwie siostry 

DSC07852

W tej książce jest na czym zawiesić oko. Na kolejnych bogato ilustrowanych stronach poznajemy krainę Akuku i przygody wielu jej mieszkańców. Antoś najbardziej lubi wskazywać poszczególne zwierzątka i wydawać przy tym przeraźliwe dźwięki, z których wynika, że wszystkie postacie są bardzo straszne. Starszemu dziecku możecie zlecić wyszukiwanie złotych dukatów, grzybów lub ukrytych przedmiotów. Możecie też wspólnie tworzyć nowe historie. Osobiście bardzo lubię książeczki z wydawnictwa Dwie siostry, znajdziecie tam naprawdę bardzo ciekawe i oryginalne tytuły.

Dawno temu w Mamoko kupicie tutaj

DSC07853DSC07900 DSC07865

DSC07876

 

Mały książę dla najmłodszych

na podstawie dzieła Antoine`a de Saint-Exupery`ego wyd. Znak 

DSC05623

Antoś póki co nie potrafi jeszcze docenić treści tej książeczki. On głównie lubuje się w pokazywaniu rysunków baranka i Małego Księcia, które jak wszystkie ilustracje w tej książeczce są dziełem autora oryginału. Jednak ta skrócona forma książki o Małym Księciu zdobyła moje wielkie uznanie. W szkole nie potrafiłam pojąć jej fenomenu. Była dla mnie zbyt zawiła i nic nie trzymało się całości. W wersji dla najmłodszych zostały przedstawione jedynie najważniejsze cytaty. Myślę, że taka forma jest świetnym wstęp do pełnej lektury.

Książeczkę Mały Książę dla najmłodszych znajdziecie tutaj.

DSC07893   DSC05772 DSC05746 DSC05620

DSC07888

Chcesz być na bieżąco z moimi nowymi postami? Polub mój fanpage o tutaj.

Instagrama też mam :) tu 

 

6 komentarzy do “Zaczytani #2”

    1. ja na początku byłam sceptycznie nastawiona do takich książeczek. Ale kiedy zobaczyłam jak ta książka zafascynowała moje dziecko, po prostu ja pokochałam. Szukam teraz podobnych książek

  1. Uwielobiamy książeczki Mamoko! mamy 2 części, teraz polujemy na tą niebieską mamoko 3000 🙂 dziewczynki są nimi zachwycone 🙂 starsza samodzielnie śledzi losy bohaterów, a młodsza ogląda po prostu ilustracje na których się tyle dzieje

Możliwość komentowania została wyłączona.