Przejdź do treści

Zaczytani #4 książeczki ze zwierzakami

Zdjęcia do tego wpisu zrobiłam już kilka tygodni temu, kiedy wakacjował się jeszcze u nas mój chrześniak. Przeleżały sobie trochę na twardym dysku, aż w końcu doczekały się na nowy post. Wczoraj odwiedzili nas nowi znajomi, którzy spodziewają się dziecka, więc wiadomo poruszaliśmy jak najbardziej dziecięce tematy. Spędziliśmy świetny wieczór w przemiłym towarzystwie gości i jak się okazało również dziecięcych książeczek. Tak, kiedy Antek spał, my przeglądaliśmy jego biblioteczkę!  Poczułam się zmotywowana i zabieram się za kolejny wpis z serii Zaczytani.  Część książeczek, które jak widać, zachwycają nie tylko mnie i Antka, znajdziecie we wpisie z książeczkami dla zmotoryzowanych A dzisiaj mam dla Was pozycje ze zwierzakami. 

Co robią koty

Nikola Kucharska

wyd. Nasza Księgarnia

 DSC03590
Zacznę od naszego najnowszego hitu. Myślę, że to obowiązkowa pozycja dla wszystkich wielbicieli kotów. Co robią koty to zabawna książka, która w bardzo ciekawy i śmieszny sposób ukazuje przygody dwóch kociaków. Piękne rysunki zachęcają tylko, aby zagłębić się w kocie historyjki. W książeczce zawarte są również wskazówki w jaki sposób należy opiekować się kotem. Dla mnie ta książka jest mistrzowska, bawi, uczy i jest po prostu interesująca. Sami będziecie chcieli ją przeglądać i przeglądać i przeglądać:D

Kupicie tutaj 

DSC03514

DSC03532

DSC03603

DSC03533

Obrazki dla maluchów – Zwierzęta

wyd. Olesiejuk

DSC03578

Myślę, że ta pozycja znana jest wielu rodzicom. To taki must have jeśli chodzi o książeczki związane z tematyką zwierząt. Znajdziecie tutaj przegląd zwierząt żyjących w morzach i  oceanach, dzikich i tych domowych.

Kupicie tutaj

DSC03587

DSC03579

Kto robi hu-hu ? 

Zbigniew Dmitroca

wyd. Egmont

DSC03546

   Książeczka z dziurką. Jest dziurka i od razu robi się ciekawie. W książeczce zawarte są króciutkie wierszyki, w które wplecione są odgłosy różnych zwierząt. Dzięki temu zabiegowi czytamy razem z dzieckiem, a nie dziecku:). Zapewne starszak będzie kończył za nas zdanie, odpowiednim odgłosem zwierzaka. 

Dostaniecie tutaj 

DSC03553

DSC03549

Gdybym tak był….. 

   Kinga Grabowska – Bednarz 

wyd. Foksal

DSC03565

   Na koniec mam dla Was małą perełkę. O książeczkach Kingi już Wam kiedyś pisałam, O Panu Paluszku czy o Muchach. W tym roku pojawiła się nowa pozycja napisana i zilustrowana właśnie przez Kingę Grabowską – Bednarz. Znajdziecie tutaj króciutkie wierszyki, o tym co by było, gdybyśmy zamienili się w zwierzę, w ptaszka, słonia, świnkę… Ile takie życie miałoby zalet i wad. Książeczka pełna jest uroczych rysunków no i ten pomysłowy spis treści:). 

Kupicie tutaj 

DSC03572

DSC03566

 

Chcesz być na bieżąco z moimi nowymi postami? Polub mój fanpage o tutaj.

Instagrama też mam :) tu 

Tagi:

5 komentarzy do “Zaczytani #4 książeczki ze zwierzakami”

  1. Takie książki to świetna metoda, by oswajać dzieci z myślą, że są inne rzeczy niż telewizor i “łatwa” rozrywka. A książki z Twoich zdjęć- przepiękne!

    1. dokładnie też tak uważa, musi być równowaga. U nas tv też jest i lecą bajki, ale widzę, że Antek sam wyłącza telewizor i woli się zająć czymś innym.

Możliwość komentowania została wyłączona.